solovyov.net

tabletki.ua

Стежите за історією, як за допомогою цілої постанови Кабміна їх намагаються вбити? Я трошки розібрався, що відбувається, і ситуація просто фантастика. Проєкт постанови (лінка на архів, бо авжеж державний сайт валяється) у пояснювальній записці каже:

Проєктом акту встановлюється, що розміщення пропозицій щодо продажу лікарських засобів за попереднім замовленням споживача може здійснювались виключно на вебсайті ліцензіата, що має право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, а інформація про такий вебсайт внесена до Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Дуже розлого виражена думка, але суть така: окрім самої аптеки, більше ніхто публікувати ціни на ліки не може. Чому? Ну бо так “вдосконалюються вимоги” (це теж цитата з пояснювальної записки), ггг.

Тобто регуляції, мета яких — обмежити картельні зговори і загалом трохи обмежити “руку ринку” в дуже чутливому сегменті, раптом перетворюється на “заборонимо розповсюдження інформації”. Дуже хотілося б зрозуміти причини, бо зараз здається, що хтось намагається почати більше грошей заробляти.

Таблетки — вони ж як Хотлайн, це один зі стовпів комфортного життя по факту. 😁 І це ж не тільки про ціни загалом, а й про діскавері теж — я завдяки ним знаходив банальний парацетамол в момент істерики на початку ковіду, і всілякі інші дивні речі.

І з іншого боку — чому якийсь чиновник може зранку своєю соплею знищити абсолютно адекватний бізнес? Без жодних пояснень (“вдосконалюються вимоги” my ass), більше того — без жодних наслідків! Якщо чесно, хочеться не тільки відкочування постанови, а ще й покарань для авторів.

P.S. Петиція ось тут — і базово там голосів вже вистачає, але їх ніколи не забагато.

(@ tg)