solovyov.net

Тут пан Гергелі порахував гроші Ілона і каже що все пропало: Твіттер заробляв 5 млрд, а зараз заробляє 2.5 млрд, а економії виходить 1.5 млрд ($230k медіана * 6000 звільнених). Але в коментах наколупали, що судячи з останнього публічного звіту, економія скоріш десь біля 3 млрд.

Виходить, що Ілон в плюсах на півмільярда баксів — в принципі норм результат, ще й отримав значно меншу і більш гнучку компанію. Потенціально ще й більш вмотивовану, бо ті хто не втік через його методи — очевидно вмотивовані люди. В мене ніяких інсайтів немає, але “не пишеш кода — вали звідси” хоч і має false positive однозначно, але тим не менше більшість ледащих людей з компанії вижене.

Але методи — це кошмар. Власне намагався зформулювати власне відчуття, чому кошмар — і на перший погляд здається що можна було б спробувати не таким рандомом залишати людей, а поговорити, зрозуміти хто кращий, етц… Але ж власне проблема була в тому, що людей забагато і організація абсолютно дисфункціональна і це значить в них система самопідтримки працює прекрасно. Тобто людині зовні зрозуміти, хто хороший спеціаліст, а хто блаблакар — дорожче, ніж випилювати швиденько так, щоби випилити якомога більше других. Тож напевно більша частина відчуття — через коммунікацію. Без пояснень назовні, без пояснень всередину, зі срачами з індивідуальними (ображеними) бувшими інженерами в твіттері…

Ну й напевно більша частина зменшення доходів — не через звільнення, а через те, що Ілон — бог коммунікації.

Тобто не всі дії Маска успішні, авжеж, наприклад наче нашестя ботів частково через те, що вони зовсім вимкнули Smyte. Але результати кажуть, що вони більше вдалі, аніж ні. Плюс якби він хоч трохи вмів комунікувати (або мовчати) — то було б ще краще.

Weird. 😵‍💫

(@ tg)