solovyov.net

Там 21 Джава вийшла, якщо ви не бачили, і в ній величезна зміна — віртуальні треди тепер глобально доступні. Це прям фантастична новина, на мій погляд, тому що можна ввід/вивід та різного рода конкаренсі ефективно використовувати без асинхронного сміття типу колбеків етц. Це значить нормальні стектрейси (а не як після Netty), і ефективніше, ніж зі звичайними тредами, планування роботи, бо вони N-to-M — тобто N віртуальних тредів виконуються на M реальних, це значить в нас є і параллелізм, і рівночасність (concurrency).

Це кайф взагалі, і дуже сподіваюся, що ком’юніті і Джави, і Кложі займеться цією двіжухою і набудує різних покращень життя навколо. В принципі це можливість побудувати core.async без всієї магії всередині. Гм. 😁

Рон Преслер, лід розробки віртуальних тредів, дуже давно почав цим займатися, ще років 10 тому зробив quasar/pulsar — це власне імплементація грін-тредів як бібліотеки.

Кароч дуже зацікавлений у юз-кейсах, які ця двіжуха відкриває. 🔥

P.S. Тим часом у коментарях на HN срач за те, що для інтерполяції рядків буде синтаксис "\{var}", а не "${var}", як в інших мовах. Поверхневість колег по цеху мене іноді просто вбиває.

(@ tg)