solovyov.net

Каміль Галеєв в твіттері пише про те що санкції очевидно неефективні — бо росія досі клепає ракети. І його поінт в тому, що найвужче місце для них — це високоточні верстати, які дуже навіть реально заблокувати! Бо основними їх постачальниками є зовсім не Китай, який складно змусити імплементувати санкції, а країни, які санкції проти росії взагалі-то підтримують: Німеччина, Японія, Тайвань та таке інше. Не знаю, чи підхватить цю історію хтось далі і чи щось відбудеться (нема ідей, як тому посприяти можна), але статистика мене вразила.

Ну окей Італія і Швейцарія величезні: у Швейцарії ми й не сумнівалися, а Італія будує потяги, пароплави, машини, трактори і комбайни, всіляке гірськолижне обладнання і так далі — короч, воно очевидне. Але Бельгія, яка в два рази більше Франції експортує? Я розумію, що ця індустрія відносно невидима, але ж якісь корені повинні бути?

А Іспанія? От вже колиска машинобудування! 😁 Всі інші напевно більше цікаві, ніж вражаючі, раціоналізувати відносно зрозуміло як. Словаччина багато працює над тим, щоб бізнес йшов, Чехія традиційно багата на машинобудування, тому навіть комуністи це до кінця не вбили, з азійськими країнами взагалі жодного сюпризу нема — окрім може Сингапуру, місця наче й нема, а все одно одного порядку із Францією. :)

(@ tg)