solovyov.net

Зайшов на OLX глянути як там поживають мої оголошення (нікому оптика для фуджика не потрібна, доречі?). А в них величезний банер “акція на рекламу”.

Нормальний наче банер, так? АЄОА: в ньому нічого не натискається. Іди шукай “Центр підтримки”, клацай там “Про нас”. 🤣

Взагалі, авжеж, OLX — ідеальний приклад мережевого ефекту маркетплейсів. Він тормозить, в нього не дуже добре працює пошук, він постійно вилогінює, мобільна апка не переживає відправлення в бекграунд (схоже стіки пам’яті жере, що айос її вилогінює при першій можливості) і не запам’ятовує місця…

Тобто хорошого наче особливо не налічиш — окрім того, що в ОЛХа величезна аудиторія. Фотік і три з п’яти об’єктивів продалися за день після публікації. І, здавалося б, візьми та зроби краще? Багато хто намагався, в тому числі й Evo із izi.ua, Фоззі з besplatka.ua — але вибити лідера з позицій фактично нереально. Не розумію взагалі, як це зробити, окрім якихось тектонічних зсувів або заходів із сусідніх позицій (скажімо, чому izi.ua, а не розвиток prom.ua?).

Це в принципі взагалі характерно для онлайну, бо в реальному світі завжди можна відкрити магазинчик ближче до дому чи в зручнішому місці, а в онлайні всі відстані однакові.

(@ tg)