solovyov.net

core-js

Минулого тижня автор проєкта core-js написав довжелезний пост про те, який світ несправедливий, і замість того щоб платити йому дуже багато грошей, натомість платить небагато грошей.

Пост там такий, шо важко взагалі челюсть з полу підібрати, поки його читаєш: як приклад нестачі грошей — потреба купити дружині новий айфон, victim-blaming дівчини, яку він вбив своїм мотоциклом, згадка про війну (тут я взагалі гублюся, що тобі заважало мовчати?) у вигляді "two evils", і багато іншої дурі.

Ну я почитав, подумав "ото козел", і закрив. А натомість відкрив Hacker News, де в топі висить ця історія, і всі верхі коментарі в стилі "біднесенький програміст, підняв важливу тему!" А всі спроби вказати, що він трошки не зовсім біднесенький, і насправді і з грошима там місцями навіть все не дуже погано (і пожертв на 2.5 тисячі на місяць, і десь там контракти на 10к зелених) — задаунвочені.

Ну я з того вразився дуже сильно, і написав твіт англійською, щоб мож хоч хтось з-за кордону прочитав та увімкнув трохи критичного мислення. Аж тут виявилося, що в нас на ДОУ коментатори такі ж недалекоглядні:

як це відноситься до коду в опенсорсній лібі?))

І от що я з цього приводу хочу сказати: напряму відноситься. Політичні погляди людини не можна відділити від людини. Чи можна відділити від коду? Хз, але мене це питання зараз не цікавить. Питання таке: чи треба підтримувати фінансово чувака, який підтримує війну? В жодному разі! Це сприяння поганій поведінці, поганий прецедент і все таке. Ганьба адекватності.

Тим більше, що адекватністю там і не пахне. Він у свій код натащив коду інших людей, при тому порушуючи ліцензію. Очевидно, таким чином зробивши все-в-одному пакет для вирішення питання з поліфілами і пробився у залежності до Babel'я (цікаво ще, як). Ніколи не додавав інших мейнтейнерів, навіть коли попав у тюрму — job security в повний зріст. Ну і тепер цим всім шантажує ком'юніті. 🤦‍♂️

А ще двіжуха апологетів придумала порівнювати core-js із OpenSSL, якому "теж не доставалося грошей і подивіться до чого це призвело". Вражає хуцпа, порівнювати власне відносно простий код polyfill'ів (бо там, де складно, він код спіонерив, хаха) із серйозно складним проєктом, завдяки якому працює увесь-увесь інтернет. 🤯

Михайло ще непогано розклав цю історію, з подробицями.

P.S. Завдяки Максу Кавалері я перестав слухати Soulfly у 14-му році. Кілька разів вмикав, музика подобається, але не можу забути про те, що він мудак. Та ж сама історія.

(@ tg)