solovyov.net

Знаєте Barnes & Noble? Це книжкова мережа така в штатах, яку сильно підкосило поява Амазону ну і взагалі розвиток екомерса. Аж тут виявилося, що вони торік (у 22-му, якщо у вас в голові час теж не дуже адекватно трекається) вони відкрили 16 нових магазинів.

Я щось думав, що вони йдуть дорогою Блокбастеру, там і продажі Nook'а (їх е-інкової читалки) падали з року в рік, а тут така історія. Виявляється, їх викупили з біржі, знайшли на посаду CEO чувака, який любить книжки, і раптом виявилося, що компанія може ще попрацювати.

Він перестав продавати всіляку чухню в магазинах (Укрпошто, можливо, це натяк? 😁), припинив брати маркетингові гроші від видавців 🤯 — бо це призводить до того, що на найкращих місцях стоять не кльові книжки, а ті, за які занесли, дав працівникам магазинів свободу у розкладках — ставте на видне місце те, що люблять люди, і взагалі, стаття про цей розворот достатньо цікава.

То який висновок? Коли ти в індустрії, де правлять емоції, керуватися тільки фінансовими показниками неймовірно небезпечно. Чисті фінансові прознози не враховують ефекти другого порядку, і, схоже, не можуть. Контраргументом тут може бути те, що хороший фінансист повинен про це думати, але ж ось приклад компанії, де наврядчи один за одним були зовсім погані CEO? А людина, яка любить книжки та робить просто хороші книжкові магазини, привела до ладу такого гіганта. Крутяк.

P.S. Є ще один прикольний нюанс, який та стаття не згадує: з біржі B&N викупили та знайшли кльового CEO компанія Elliott Management, ті самі чуваки, що провернули з Dell'ом всю ту двіжуху.

(@ tg)