solovyov.net

Даю 💯, що мої думки про ОРМи, фреймворки та й таку іншу потороч натякають на те, що я полюбляю ручні КПП в автомобілів. Або не натякають, але можна було б таку паралель провести.

І дійсно, я раніше був строго прихильником РКПП — ти все одно ведеш машину, чом би й не поклацати руками (і ногою). Тим більше, що АКПП — мотлох: вони або жруть зайві літр-два палива, або смикають машину, і регулярно вмикають не ту передачу, яку б варто було, і взагалі, хто тут хазяїн, я краще знаю, що робити.

Але АКПП покращувалися і покращувалися, і дійшли до стану, коли не має сенсу у загальному випадку користуватися ручною коробкою. Я продав свою останню машину на ручці у 16-му році та не бачу сенсу повертатися (ну, може для розваги колись, не знаю). Точно як збірники сміття у мовах з автоматичним керуванням пам'яттю.

Бо це файна абстракція, не те що ORM!ヽ༼ ಠ益ಠ ༽ノ

А ще, пам'ятаю, стандартним поглядом на те, як треба було вчитися, щось на кшталт "чим гірше машина, на який вчишся, тим простіше потім їздити". А це стокгольмский синдром совку, де просто нормальних машин взагалі не було: коли ти вчишся на вбитій двойці з роздовбанною хрестовиною і зчепленням, яке не кожен раз хапає, то замість дороги всю твою увагу отримує якась випадкова хєрня. Випадкова як в accidental complexity, себто не притаманна ситуації.

І тому вчитися треба на адекватній машині, і з АКПП, бо на дорозі достатньо притаманної складності (для людей, які не вміють українську: inherent complexity) — відриватися на мішалку це зайве, коли ти ще взагалі нічого не шариш. Тому, напевно, починати програмування з мов із GC краще, ніж із ручним керуванням пам'яттю.

(@ tg)