solovyov.net

Дерева

Це капець, але дерев не існує! Тобто кожен окреме дерево — існує, але якоїсь родини чи взагалі будь-якого об'єднуючого еволюційного порядку — не існує! Нічого типу "ссавці" чи там "плазуни". Дерево — це не родина, це спосіб вирости.

Інакше кажучи, у дуба більше спільного з кульбабкою (та броколі), ніж із ялинкою! А коли здається, що це норм, ялинка ж замість листя має голки — то існує гінко, з опадаючим листям та їстівними плодами, та саговники, які тупо як пальма, тіки ялинкова.

Та блін, цибуля ближче до кокосової пальми, ніж до капусти. Це жесть. І коли кажуть, що банан — це трава, а не дерево, то це тупо чухня, бо дерево — це коли щось схоже на дерево. :)

Дерево — це про зовнішній вигляд, а не про спорідненість. І коли на реддиті в треді з цікавими фактами пишуть, що дерева з'явилися набагато раніше трави, то то фігня. :)

Але. Але. Сьогодні взагалі день відкриттів і я ще дізнався про "крабізацію". Суть в тому, що ракоподібні різних видів еволюціонували у крабо-подбіні форми з не-крабоподібних. То схоже, що дерева — це краби рослин. :)

Трохи більше тексту англійською: https://eukaryotewritesblog.com/2021/05/02/theres-no-such-thing-as-a-tree/

P.S. В коментарях теж купа цікавих посилань.

(@ tg)