solovyov.net

Вмварь продають броадкому за 61 млрд баксів! Це цікаво не тільки тим, шо вони могли собі купити за сто баксів, але пішли шляхом максимально широкої ліцензії задорого, але й передісторією. 😁

У 2013 році Майкл Дел викупив назад з біржі компанію, яку він заснував у 1988 році, за 24.4 млрд. Компанії було паршиво і публіка вважала, що вона скоро піде за іншими реліктами ери ПК. :) Вона залишилася акціонерною, але перестала бути публічною — він тоді пояснював, що хоче робити якісь різкі дії, щоб привести її до ладу, не звертаючи уваги на думку Wall Street.

З іншої сторони, є така компанія, як Elliott Management — доволі відомий інвестор-активіст. Займається тим, що купляє сток в компаніях, де можна його покращити (зробити дорожче), і влаштовує акції типу «зробіть шось щоб акції подорожчали». Ну і збирає навколо них інших інвесторів, які зазвичай пасивніші. Короткостроковими інвестиціями займається, короч, і вдовгу не грає.

Так от, ця компанія купляє сток в EMC (здоровезна дура, яка найбільш відома системами зберігання даних) і щімить їх на тему «розпродавайте частини компанії, бо так ми всі заробимо грошей». Серед цих часточок Наприклад, щоб вони продали VMWare окремо. Під їх тиском компанія наче так і збирається робити, і до них приходить Дел з «пропозицією, яку не можна відхилити». І компанія продається Делу за 67 млрд доларів!

Це найбільша угода серед технологічних компаній евер. Тож! Один Дел (компанія) в результаті додає 46 млрд боргів та ЕМС (з ревеню в 41 млрд в 21 році), а інший (Майкл) отримує собі в керування купу компаній навколо клауда і віртуалізації. Він колись у 90-х намагався вже створити щось типу AWS, але, кажуть, і ринок не був готовий, і у компанії був не той майндсет, а у 2008 вже намагався безуспішно купити EMC. Нарешті, типу. :)

Десь у 20 році в результаті цього вартість компанії оцінюється в 71 млрд (мені здається шо не офігєть як круто після покупки в 67, да?), а персональні статки Майкла в 50 млрд (схоже що форбсу здається навпаки ггг).

Борги віддавали з грошового потоку (free cash flow, це не прибуток, а гроші на рахунках), і ще якісь там фінансові схеми, я вже почав губитися (та й інформації публічної недостатньо). Таким чином, замість сумарних 57 після того як компанію зробили приватною і придбання ЕМС, на січень 22 року борги компанії — всього 17 млрд.

Так ось, на сьогодні Майкл володіє 41% вмварі (через свою частку в 52% компанії Dell), і з продажу в 61 млрд отримує 25 млрд! 🤑

(@ tg)