solovyov.net

Повний дуплекс

Слово "дуплекс" дуже смішне, а пост буде дуже серйозним! 😑

Людина як жива істота доволі-таки непогано оснащена, і в гарних умовах (сварка двох політиків на ток-шоу, скажімо) може одночасно говорити та чути звуки — відповідь опонента, скажімо. Але в нас замість гарних умов епідемія віддаленої роботи перейшла у війну і масове переселення народів — і онлайн-конференції вже понад два роки займають левову частку нашого життя.

І знаєте що? Мікрофони проти вух людини — це як колода з дерева проти Мішлен ПайлотСпорт, наче обидва котяться, але для колоди треба мати дуже гарні умови, щоб вона відносно нормально працювала.

Це така художня аналогія про те, що коли з ваших колонок лунає звук, то увесь софт для конференцій тупо вимикає мікрофон, бо розрізнити джерело звуку мікрофон не може — тож щоб не підсмажувати мізки тому, хто розмовляє, просто припиняється увесь звук.

Це називається напівдуплекс: коли інформація (звук у нашому випадку) може йти в обох напрямках, але не одночасно. Або передача, або приймання, як в раціях. І коли співбесідник просто кашлянув або поворухнувся, рветься увесь ваш монолог і треба повторюватися.

То що робити? ЮЗАЙТЕ НАВУШНИКИ. Це зробить ваше спілкування повнодуплексним, вибачте за вираз, і ви зможете мугикати як у нормальному житті.

Авжеж, бувають кейси, коли за ноутом одночасно дві людини. Ну тоді майте на увазі, що буде важко, або по навушнику у вухо всуньте. 😁

І ще: у ноутах ставлять дуже направлені мікрофони, щоб зменшити чутливість до шумів навколо. Якщо у вас ноут з віндою (чи то з лінухом, тобто не мак), то 99% це ваш випадок — повертайте ноут екраном до людини, яка розмовляє, інакше вас буде дуже погано чутно.

У нових маків (ті що м1) зробили масив мікрофонів (3 чи 4 штуки, не пам'ятаю) і гасять шуми фазовим зміщенням, тож вони в принципі працюють непогано, як мікрофони, тільки низькі частоти гублять трошки.

P.S. Відправьте посилання на цей пост тому, хто вже втомив вас своїм недо-дуплексом. 🤌

P.P.S. Якщо вам здається, що слово дуплекс потребує якогось жарта, велкам у коментарі. 😏

P.P.S. Якщо вам хтось прислав цей пост, можливо прийшов час роздобути собі навушнички.

(@ tg)