solovyov.net

У такі часи тягне узагальнювати поведінку націй. Було б цікаво почитати якісь дослідження, чи є сенс взагалі це робити, чи це анти-наукова фігня, але наразі це неважливо!

Тож давайте поузагальнюємо. Слухав я якось довжелезні випуски про першу світову війну одного історичного подкасту, і там цікава думка промайнула: націю, яка історично чи не найвойовничіша у всій Європі, через другу світову тепер вважають сцикунами. Французів у сенсі. Якщо згадати, то так, мало того, що від Карла Великого мало не рахується історія Європи, так ще й потім Франція воювала по всіх фронтах, в принципі доволі успішно аж до кінця 19 сторіччя.

Але всі ми виховані на думці "французи-боягузи". І оця неоднозначність якось засіла в голові у мене, регулярно про це згадував, як про деяку несправедливість у відношенні до цілого народу.

Аж тут пришла нова війна і виявилося що ті, французи таки сцикуни — Черчіль влучно не тільки про Чемберлена сказав про ганьбу та війну, а й про них також. І Макрон там регулярно має "складні розмови" з путіним, і Ашани з Леруа не можуть зібрати яйця в кулак. 650 закладів Макдональдс зміг полишити, а Ашан з Леруа ллють сльози. І це ж тільки конс'юмерські бренди, наврядчи FM Logistic чи інші невідомі широкому загалу компанії щось з того приводу роблять.

(@ tg)