solovyov.net

Написав у твіттері, напишу й тут. Увесь світ обговорював позавчорашній виступ симпатичної дівчини на московському телебаченні: ооо, не всі росіянці погані, ууу. А виявилося, що це знов пропаганда!

Закон передбачає до 15 років ув'язнення. Але коли ми з друзями обговорювали одразу після події, то консенсус був у тому, що якщо вона не загибне, то наврядчи вона зробила цей виступ з власної ініціативи. Але сюрприз! Суд призначив 30 тисяч рублів штрафу. У ситуації, коли на чорному ринку за рубль дають триста рублів, це просто смішно. Уявіть собі, замість того, щоб тебе відлупцювали у відділку, тобі кажуть — віддаси 5% премії за виступ. Непогансько!

Але який сенс таке робити? Це такий нормальний нарратив, щоб міжнародні компанії могли сказати "не всі росіянці погані", "а що ж з оппозиціонерами", і таке інше. Які оппозиціонери на росії, ті, що не бутерброд?

Imperial Tobacco видало заяву, де каже "безпека та добробут <російських співробітників> є нашим ключовим пріоритетом у цьому процесі..." Напевно їх там бомблять, так? Сидять, мабуть, по схованках? Капець... та сама історія з Reckitt Benckiser (дюрекс/варніш/купа всього), з ФІліп Моріс, з Ашаном та Леруа... росію до кам'яного віку заганяти треба не тому, що хочеться, а тому, що це просто запобіжний засіб від повторення!

Я впевнений, що зара люди у всьому світі обговорюють, що "це війна путіна, звичайні росіянці не мають до того жодного відношення". Пропаганда працює! Чи це путін бомбить лікарні й роддоми? Путін розстрілює біженців?! Звичайні скотиняки з росії це роблять! А інші там сидять по домах і "я не хочу нічого чути, я вірю путіну, я патріот".

Muscovia delenda est.

(@ tg)