Tesla
Подивився два огляди Cybertruckʼа: від Джейсона Каміси та від Тротл Хауза. Другий кращий як огляд машини, перший кращий як огляд технічної складової. Ситуація в принципі як і з попередніми теслами: це інженерна перемога і така собі машина.
Чому така собі машина: огляд вперед дохлий через стійки, огляд назад дохлий бо камера замість дзеркала працює погано, фари гівно, о двері можна чистити моркву, передній багажник ту саму моркву перебиває к чортям, машина постійно залапана, всі панелі стоять як попало, досі немає hud’a, кароч, дивіться огляди, якщо цікаво.
Чому перемога: після другої світової вся індустрія активно переходила на те, що зветься цільним корпусом — тепер вся машина стала рамою для встановлення обладнання. Це проти рами під кузовом — коли рама зварена окремо, а на неї зверху сідає корпус. Це, доречі, причина, чому машини з 30-х років такі різноманітні — машина і корпус були окремими речами і це давало змогу жити цілій індустрії компаній типу Ghia, Touring та Zagato.
Так от, все одно кузовні панелі — які власне і формують зовнішній вигляд машини — все одно просто навішуються на внутрішній каркас. Крило це не структурний елемент, воно ті елементи прикриває.
А в Кібертрака кузовні панелі і є структурні елементи. Вони зробили зовнішні панелі корпусом, і для того прийшлося зробити новий сплав, який був би достатньо міцним — і власне тому його можна копати ногами без наслідків. І тому в неї дуже жорсткий кузов - зазвичай у пікапів все погано, а ця керується як легкове авто незважаючи на розміри і конструкцію.
Це однозначно прогрес, хоча й залишається відкритим питання, чи можна це зробити ще й гуманним при тому і не ламати пальці та не різати пішоходів навпіл. 😳
Інша історія про те, що автовиробники вже 30 років відносно активно намагаються перевести внутрішню систему автомобіля на 48 вольт, тому що 12-вольтова — неадекватна сучасним вимогам, кабелі стають занадто товстими (і дурка, що під капот поліз, не бʼє достатньо сильно, ггг). Останні роки то один, то інший повідомляє про перемогу, що частина мережі переведена, але надійно це зробити не вдається нікому. Тому що система чинить спротив: всі підрядники все роблять під 12 вольт і не хочуть витрачати дурні гроші щоби потім заробляти стільки ж.
То Тесла очевидно когось змусила, на когось забила (схоже що все більше і більше вертикально інтегруються?), і зробила повноцінну 48-вольтову підсистему. І це жир, бо останній перехід (з 6 на 12 вольт) був у 50-ті.
І кермо by wire. Літаки так літають з 80-х, а всі машини досі залізні рейки крутять і всі модні речі просто хитрожопими рейками робляться. А коли ти робиш гостру у керованості машину, вона виходить нервова на трасі.
А в кібертрака кут повертання коліс залежить не тільки від кута повертання керма, а й від швидкості. І на парковочних швидкостях півоберта повертає коліса повністю. Ну кайф же ж?
Короч, чуваки забивають на традиційні підходи до будування автомобілей: критичну залежність від постачальників, обережну еволюцію, активне оглядання на всі регуляції світу — і через це рухають прогрес вперед дуже активно.
Трошки шкода що місцями підхід «from first principles» заважає їм зробити хорошу машину. :)