Зраночку прочитав статтю про те що фреймворки це погано. Автор в деяких місцях має погляд з трохи іншої точки зору, ніж я, але більшою частиною дуже правий.
А потім я відкрив коментарі на хакер ньюз і там... в основному приколупування один до одного до інтерпретації слів. Типу чувак пише «без фреймворку в тебе апка стане фреймворком», і там тупо війна за те що таке фреймворк.
Якийсь хлоп нарешті пише: фреймворк це штука яка викликає твій код, на відміну від бібліотеки, яку викликаєш ти. Обов‘язково знайшовся чудік звернути увагу, що бібліотеки на жсі це фреймворки, бо вони приймають колбеки. 🙄 Дискусії текстом з незнайомими людьми такі продуктивні...
Звичайний срач з нулем корисної інформації.
🧐 Моя думка в тому, що фреймворк — це милиця для моменту, коли в тебе не вистачає досвіду написати без нього. А коли є або час розібратися, або досвід — береш потрібні бібліотеки та й будуєш. Бо коли одна з бібліотек перестає влаштовувати, ти її замінюєш. А коли якийсь аспект фреймворку перестає влаштовувати, ти в основному плачеш — бо заміна потребує і більше роботи, і більше сміливості.
🧱 А якщо в тебе в апці народилося щось схоже віддалено на фреймворк — то є серйозні шанси, що тобі просто так і треба було, вірно? Плюс воно не фреймворк, це твій код, який піддається змінам, інспекції й таке інше.
👩💻 Єдиний аргумент за фреймворки в довгу — це за людей, яких ти наймаєш. На популярний фреймворк типу джанги-ларавелі-спрінга ти можеш знайти програміста на ньому. Імхо це погано і я б волів працювати з програмістами з ширшим світоглядом, ніж програмістом на фреймворку. Це якесь штучне обмеження прям з цитати Хайнлайна «спеціалізація — це для комах».
Тож розширюйте світогляд, панове! (мало не написав «свідомість», ггг)